INVITATIE

Cu bucurie vă invităm să participați la realizarea emisiunilor cu și despre românii din diasporă, sub numele „Colț de România la Bonn” și „Departe de țară, dar acasă în biserică” realizate de televiziunea Trinitas TV a Patriarhiei Române în colaborare cu Parohia Bonn. Se vor prezenta succint activitățile parohiale, rolul bisericii în păstrarea identității naționale, proiectul construcției bisericii de lemn la Bonn, activitățile socio- culturale asociative din Landul NRW și diverse portrete de vieți trăite departe de România.
Programul începe duminică 09 iulie, ora 10.00, cu Sfânta Liturghie. După slujbă vor fi luate interviuri tuturor celor ce doresc să împărtășească din emoțiile și experiențele proprii.