PROGRAMUL SĂRBATORILOR DE IARNĂ

IMPORTANT:

Parohia Bonn vă invită duminică 25 decembrie să împreună- sărbătorim Nașterea Domnului Iisus Hristos. Deoarece și gazdele noastre (frații catolici) slujesc în dimineața respectivă,  noi vom săvârși Sf. Liturghie ÎNCEPÂND CU ORA 11.00, ca în fiecare an de altfel.

Anul acesta avem bucuria de a- l avea în mijlocul nostru și pe ÎPS Serafim, luni 26 Decembrie, cu ocazia Hramului Parohiei Bonn. Sfânta Liturghie Arhierească va începe la ora 10.00, în Capela de Iarnă Aegidius din cartierul Buschdorf, 53117, Buschdorfer Strasse 26. Am ales această locație, cu scopul de a fi cât mai aproape de Sala unde vom continua bucuria hramului printr-o masă de prânz organizată de credincioșii parohiei. Vă rugăm să vă anunțați telefonic prezența, din motive de organizare.

Locația este doar la câteva sute de metri de Capelă, la numărul 60, oarecum pe aceași stradă (adică intrarea în sală este undeva lateral, prin curtea bisericii- pe navigator este  indicat să treceți Klosterweg 30, 53117, Bonn, deoarece vă indică direct parcarea de lângă sală).