Programul slujbelor si evenimentelor din luna Mai

Duminica 21 Mai, la Praznicul Sf. Imparati Constantin si Elena,   biserica Sf. Margareta este ocupata, drept urmare vom sluji Sf. Liturghie in Biserica Sf. Aegidius din Buschdorf (unde am sarbatorit Hramul de anul trecut, alaturi de IPS Serafim), incepand cu ora 10.00 (Buschdorf, 53117, Buschdorfer Strasse 26).

Biserica Ortodoxă prăznuiește Înălțarea Domnului la 40 de zile după Înviere, in Joia din cea de-a patra saptamana dupa Pasti, anul acesta fiind in data de 25 mai.
Sf. Liturghie incepe la ora 10.00, în biserica Sf. Margareta (Margarethenplatz, 53117, Bonn).

Dupa slujba suntem invitati sa participam la un eveniment românesc organizat de Asociația Epifania.

Locația: Oppelner Strasse 120, 53119, Bonn
Data si ora: 25 Mai, orele 12:30
Bilet intrare: 10 euro
AFIS 25MAI

Suntem așteptați cu muzică și voie bună , un spațiu de joacă pentru copii (în caz de vreme frumoasă) și un meniu diversificat :grătar, garnituri, salate, prăjituri, băuturi alcoolice și răcoritoare etc, prețurile fiind simbolice.

Scopul evenimentului este unul CARITABIL, toate fondurile obținute fiind ulterior donate Parohiei Bonn, ca un ajutor pentru finalizarea contrucției bisericii de lemn.
Fiind zi liberă în Landul NRW, sunteți invitați cu toții să imbinam utilul cu plăcutul.
Detalii și rezervări: 017681351942